Galénův odkaz - Galéne vypravuj

Dnes je pondělí 27.05.2024


Zaplňujeme postupně sekci Audio

Před několika lety jsem začal s Galénem natáčet na kazetový magnetofon rozhovory o jeho životě a jeho spolupracovnících. Celkem jsme natočili dvacet devadesátiminutových kazet. Původně jsem z nich plánoval napsat o Galénovi knihu, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že bych to časově nezvládl, protože přepis nahrávek do paného textu, by byl nadměrně časově náročný.

 

Druhá verze, kterou jsem plánoval, bylo nahrávky po digitalizaci vypálit na CD a ty potom za režijní cenu prodávat. I z tohoto záměru nakonec sešlo a naplňuje se třetí plán, kterým je tyto nahrávky po digitalizaci postupně umísťovat na tento portál.

 

Zatím je zpracována jedna kazeta, na níž jsou Galénovy vzpomínky na jeho narození, včetně charakteristiky Galénových rodičů, ale i nejbližších dalších příbuzných, vzpomínka na narození jeho sourozenců bratra Pavla a sestry Věry, vzpomínky na školu obecnou a gymnázium včetně Galénových kamarádů. Z první kazety vzniklo pět zhruba dvacetiminutových nahrávek, z nichž některé již na našem portálu yvšly, některé vyjdou v nejbližších dnech.

 

Následně budu zpracovávat další kazetu, na níž jsou vzpomínky na DMKK, později Klub parta nerozlučných.

 

Vzhledem k tomu, že jsou rozhovory zhruba dvacetiminutové, jsou audio soubory hodně velké a bohužel trvá jejich načítání v závislosti na rychlosti připojení několik minut až několik desítek minut. Mějte tedy prosím strpení. Další nahrávky se budu snažit rozdělit na kratší úseky, ale při zachování celistvosti vyprávěné myšlenky. Takže ne vždy se to asi podaří výrazněji zkrátit.

 

Odkaz na sekci Audio najdete v levém meny (druhé odshora pod rubrikami) a nebo pod přímou adresou http://www.galenuvodkaz.cz/audio.php. Přeji příjemný poslech.Přidání komentáře k článku Zaplňujeme postupně sekci AudioNadpis:


Autor:


Email:


Komentář:
Kontrolní součin: jedenáct krát pět =Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2013 2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.